Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

KARGO NEDEN KOMŞUMA BIRAKILIYOR?

Yazar by Mr. Deadpool / Takipçiler 417
28.06.2019
 1
KARGO NEDEN KOMŞUMA BIRAKILIYOR?

Kargonuz teslimat elemanlarından kaynaklanan çeşitli sebepler ile sizin yerinize başkalarına teslim edilmesi son yıllarda sık yaşanan bir durum haline geldi. teslimat elemanlarının bazıları sorumluluk sahibi eğitimli kimseler dürüstlüğün bir erdem olduğunu bilen kişiler ama bir o kadarda tersi niteliklere sahip insanlar var.

Küçük Bir Araştırma Rastladığımız Şikayetler

1-Kargoyu komşuya bırakıyorlar (denendi doğrulandı)
2-Kargo teslim alındı diye kendileri imza atmış.
3-Güvenliğe bırakıyorlar
4-Geldik sizi bulamadık diye şubeye bırakıyorlar (denendi doğrulandı)
5-Kargo şubeden çalınıyor. (sizin yerinize biri gidip teslim alabiliyor)

En sık yaşanan durum komşunuza bırakılması oluyor. Komşunuzu tanımayabilirsiniz muhatap olmayabilirsiniz sizi zorla muhatap ediyorlar. Komşunuz size haber vermeyebilir taşınabilir evinde kendisi yerine başkasının teslim aldığını söyleyebilir kargonuzu bir şekilde size teslim etmek istemeyebilir işi yokuşa sürebilir. Kargonuza zarar verebilir paketi açabilir gizli bir şeyiniz varsa görebilir hakkınızda bilgi sahibi olabilir aslında bu tarz şeyler ciddi bir suçtur.

Eğer bir internet sitesinden alış veriş yaptıysanız kargonuzu teslim almadığınızı siteye bildirmeniz durumunda kargo şirketine yasal işlem başlatıyorlar eğer satıcı ile kargo şirketi arasında bir anlaşma söz konusu ise satıcıyla iletişime geçiyorlar. Ödediğiniz para ciddi alış veriş sitelerinde koruma altına alınıyor fakat sadece bir kaç ciddi alış veriş sitesi olduğunu bilmelisiniz.

Satıcıların direk kendi sitelerinden alış veriş yapar ve kargonuz size teslim edilmez ise parayı kredi kartınızdan veya havale ile peşin ödediyseniz sorununuzu satıcı ile aranızda çözmeniz gerekiyor. iki tane ciddi ve çok bilinen alış veriş sitesini aradık ve kendilerine kargomu teslim almadım bilgisini ulaştırdığınız da üzerlerine düşen yasal sorumlulukları yerine getirdiklerini söylediler.

kargoların yukarıdaki gibi durumlar sebebi ile size teslim edilmemesi genel bir durum.. internetten bir kaç dakikalık küçük bir araştırma ile çok daha detaylı şikayetlere ulaşabilirsiniz.

Bazı Kargo şirketlerinde verimliliğin artması için teslimat performansı diye bir sistem var. kargoları zamanında ve doğru düzgün hasarsız şekilde teslim etmek, şikayet almamak, güler yüz göstermek, iyi iletişim kurmak tüm şube çalışanlarının hesabına aylık 150-250 tl prim yatırılıyor. 
yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

27.10.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef