Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

SU-57 Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 355
19.11.2019
 1
SU-57 Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Su-57'ler henüz seri üretimde değiller ve bir kaç yıl içinde geçilemeyecek. Kendi motorlarına sahip değil başka bir modelin motorları ile uçan 4 yada 5 tane prototip var ellerinde prototiplerin sayısını bile gizliyorlar.

Ayrıca 5.nci nesil elektronik harp sistemi ortada yok üretilmedi üretilmesine bir kaç yıl sonra başlanabilir.

Toplama malzemelerden yapılmış sadece gövde ve aviyonikleri Su-57 projesine ait prototipler var ortalıkta bunları gezdirip duruyorlar.

Hindistan ile uçağı üretmek için ortaklık yaptılar ama Hindistan üç sene sonra bu uçağın ne motoru var nede 5.nci jenerasyon elektronik harp sistemleri diye çekildiler üretin gelin satın alalım uçak hayal ürünü dediler.

Konuyu Türk hükumeti doğru anlamalı: Su-57 4-5 tane prototipi olan henüz proje aşamasındaki bir konsepttir. Su-57 motorları henüz üretilmedi, Su-57'yi beşinci jenerasyon yapacak olan elektronik harp sistemleri üretilmedi. uçak seri üretime sokulamadı. Su-57'nin kendi üretim tesisleri henüz yok.

10 yıl içinde safkan bir SU-57'nin üretilmesi mümkün görünmemektedir.

Bir yanlışlıkta şu ki SU-57 konsepti F-35 konseptine karşılık değil F-22 konseptine karşılık geliştirilmektedir..

Fakat yapılırsa son derece yararlı bir uçak olacağı kesindir. Türk hava kuvvetlerini çok başka boyutlara taşıyacak yeteneklerini artıracak bir uçaktır. Ayrıca çevredeki ülkelerin sürekli yatırım yaptıkları hava kuvvetlerine mukabil olarak bu uçağın envantere alınması son derece doğru bir karar olur. Türkiye SU-57 projesinde yüklenici olmalı sadece satın alan taraf olmamalı..yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

24.07.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef