Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

KEKLİK DÖVÜŞTÜRÜYORLAR

Yazar by tarzan j / Takipçiler 22
30.11.2020
 1
KEKLİK DÖVÜŞTÜRÜYORLAR

Ülkemizin bazı yerlerinde Keklikleri kafeslerde besleyip dövüştürdükleri bilgisi edindim. Bu konuda bir çok duyumlar var. Horoz,köpek dövüşlerinden sonra birde keklik dövüşleri çıktı. Zavallı hayvanların küçük kafesler içine hapsedilmeleri yeterince acımasızlık değilmiş gibi birde dövüştürmek kadar adice bir şey daha ortaya çıktı. Keklik her kuş ve hayvan gibi özgür olmak ister. Bir kekliği kafese kapattığınızda can çekişir gibi her an kendin dışarı atmak için kafesten çıkacak yer arar.

Bir kekliğin kafesten çıkmak için nasıl çabaladığını gözünüzde canlandırmak istiyorsanız yataktan kalkamayan bir hasta olduğunuzu hayal etmelisiniz. Siz nasıl yataktan kalkamıyorsanız o hayvanda kafesten çıkamadığı için kederli ve korku içinde. Sadece kafese kapatmakta yetmeyip dövüştürmek insanlığı tükenmiş yada hiç var olmamış birinin yapacağı bir şeydir. 

Hayvan koruma polis birimi ve istihbarat sistemi kurulması sorumlularının bir daha yapmamaları için yüksek cezalar verilmesi sağlanmalı. Hayvanları para için dövüştürenlerin hafif cezalar ile kurtulmaları tabiata yapılmış en büyük ihanetlerden biridir.
Üstelik bu tip kişiler başka suçlar da işlemiş ve işleme potansiyeline sahip kişilerdir. Yetkililerin bu tip faaliyetlere karşı tedbir almasını sağlamalıyız. Hayvan koruma dernekleri de sadece kedi köpekler ile ilgilenmemeliler bütün hayvanları sahiplenmeliler.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.01.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef