Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

OKUL SERVİSLERİ ÖZEL ÜRETİLMELİ

Yazar by Ghost RIDER / Takipçiler 48
2.12.2020
 1
OKUL SERVİSLERİ ÖZEL ÜRETİLMELİ

Okul servisleri, sıradan minibüsler ile yapılmamalı. Acil tahliye kapısı olmalı, otomatik yangın söndürme sistemi olmalı, içinde yanıcı eşya olmamalı, gereksiz süsleme, yanıcı gövde içi malzeme, perde renkli cam olmamalı, Şoför belediye çalışanı olmalı. koltuklar konfor yerine güvenlikli malzemeden olmalı basit iç dizayn olmalı tahliyeyi kolaylaştırmalı kazalara karşı yüksek olmalı, motor kısmı önde ve burunlu olmalı tek renk olmalı ki okul servisi olduğu uzaktan görülebilmeli okul servisi olduğu hem renginden hem de üzerindeki tek tip yazılardan kolayca anlaşılabilmeli.


Sıradan minibüsler ile öğrenci taşınmasına son verilmeli. Kamyonların bile ağır hasar aldığı yolcu otobüslerinin bile karıştıkları kazalarda can kaybı meydana geldiği bir ortamda minibüsler ile öğrenci taşımacılığı yapılmamalı. Öğrenci otobüslerine geçilmeli ve otobüsler her evin önüne kadar değil sokak başlarına kadar girebilmeli. Evden al eve bırak yöntemi de uygun değil öğrenci kendi sokağından evine yürüyerek gidebilmelidir. Öğrenci otobüslerinin trafikte üstünlükleri olmalıdır. Ücretleri ise devlet tarafından karşılanmalıdır.

Okul otobüslerinin ücretleri,belediyenin toplu taşımadaki kazancından karşılanmalıdır. Okul servislerinin tüm ücreti,araçların satın alımları ve işletilmesi belediye tarafından yapılabilir. Öğrenci ailelerine yük olmak yerine kâr amacı güden toplu taşımanın halka döner sermayeye dönüştürülmesi. Çok daha yerinde bir uygulama olur. 


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.01.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef