Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

TÜRKİYE'yi F-35 PROJESİNDEN UZAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞANLAR KİM?

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 251
7.05.2021
 1
TÜRKİYE'yi F-35 PROJESİNDEN UZAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞANLAR KİM?

F-35 projesinde yer almak için gerekiyorsa kâr elde etmek yerine bir kısmını sübvanse etmek de düşünülmeli. Para yerine teknoloji ve bilgi transferine öncelik verilmeli. Zarar edilse bile Türk havacılık sanayisinin elde edeceği bilgi ve tecrübenin getirisi hesap edilemez boyutlardadır. F-35 üretimine girmek için gereken yapılmalıdır.


F-35 projesinden Türkiye'yi uzaklaştırmaya çalışan odaklar olduğu aşikar. Bunların amacı zayıf bir Türkiye yaratmak. Bunların medya ayaklarına çok dikkat edilmesi lazım. F-35 gibi bir projenin devletin resmi görevlileri yerine medya hokkabazları arasında konuşulması son derece yanlış.


Türkiye F-35 konusunda kasten yanlış yönlendiriliyor. Bu projede kalınması için ne gerekiyorsa yapalım diyenlerden görüş alınmalı. F-35 projesinde olan devletlerde projenin ne kadar önemli olduğu küresel savunma teknolojisinin ne kadar yüksek olduğu uzay çağı teknolojisine bir adım daha yaklaşıldığı konuşulurken Türkiye'nin  F-35 projesinden uzaklaştırılmasına çalışan bazı çevreler var.

F-35 projesinin bir parçası olmak havacılık sanayisinin bilgi ve tecrübe grafiğini bulunduğu pozisyondan en az 20 yıl günümüze yaklaştırabilirdi. Uzay çağı mekaniğinin verilerine, klasik uçakların uzay çağı teknolojisine geçişine üretim bandında katkıda bulunabilir  kendi sanayimize ve eğitim sistemlerimizi bilgi kazanabilirdik. 

Teorilerden, kitap kalıplarından öteye geçebilirdik. Küresel savunma sisteminin bir parçası olma şansına sahiptik. Milletim adına gerçekten çok üzgünüm.. F-35 projesi geliştikçe bizde gelişecektik Türk dünyası adına edinebileceğimiz bilgi ve becerinin ölçüsünü ifade etmek mümkün değil. Böyle bir şansı bir daha elde etmemiz çok zor.

Birilerinin matbaadan çıkmış planlarının projelerinin montajcılığını yapmak yada teknikerliğini yapmak yerine proje departmanında olma şansımız vardı..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

09.12.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef