Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

METROBÜS KARDEŞLİĞİ

Yazar by Jale Dogu Erkan / Takipçiler 121
1.07.2018
 1
METROBÜS KARDEŞLİĞİ 

Kapısının önünde dikilip binmek için bekleyenlerin arkasında duruyorsunuz ama metrobüs dolu diye binmek istemeyip oturacak koltuk bekliyorlar sizde arkalarında mecburen bekliyorsunuz. Koca metropoldesin hanımcık, bin işte bir an önce git işine zaman sana kalsın illede oturacak koltuk bekliyor bazılarıda istediği yerden olursa kızıp iniyor ters oturamazmış.

Boş koltuk bir tane olsa sorun değil biri kapıp oturuyor ama birden fazlaysa kararsız kalıp öteye beriye saldırıp çeşitli figürler yapıyorlar. bazılarıda boşalan koltukları gezerek yolculuk ediyor en rahat yeri kapmak için tilki gibi sinsice bekleyenler var.. şaşırtıcı insanlarız vesselam ama böyle olmak zorudaymışız gibi kendimize tuhaf roller bulmamız gerekmez.

Birde o sıkışıklık içinde sırt çantasıyla kaplumbağa gibi binenler var üç kişilik yeri meşgul eden salaklar neyin nesi? kimin evladı bunlar hayır yani çocuğa bişey demiyorum bunu yapanın .... yani. hadi yaptın bari akıllısını yapaydın bu kadar salak olması için ne kadar marifet gerekmiştir kimbilir. Dahası da var pencere kenarına yanaşıp arkasını dönüp yaslanıyor ayaklarını iki yana açıp telefonu çıkarıp sosyalleşiyor bazıları.

Evladım senin sosyalleşeceğin yer burası değil sen bize gel bizim apartman çok sıkıcı. Bazısıda özel vasıtasıyla yolculuk ediyor gibi oturacak koltuk bulduysa çeviriyor numarayı başlıyor siparişe. Sanırsın nişantaşında ofisi var ... yükske sesle tarif ediyor öyle olmaz da böyle olmazda devleti bu idare ediyor halbise Coşkun abinin sekteri belkide.. bazende ofis boylaırn ikisi yanyana geldiğinde ortam epey bi eğlenceli oluyor saçlar yapılmış kumaş pantolon ütülenmiş  jilet gibi gömlek desen kemiklere yapışmış elde iki senelik maaşını verdiği telefon cilalı saçlar. Konuşmalarına bakarsan dersin bunlar olmasa istanbul çöktü.

Ynai öyle garip hallerdeyğiz her gün her sabag her akşam.....


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.08.2020
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef