Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Adalet Bakanlığı'nın Kendi Kolluk Kuvveti Olmalı

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 147
22.11.2019
 1
Adalet Bakanlığı'nın Kendi Kolluk Kuvveti Olmalı

Ülkedeki kolluk görevlerinde uzun yıllardır büyük bir ihtiyaç haline gelen doğrudan Adalet bakanlığına bağlı özek kanunlarla yetkilendirilmiş bir kolluk kuvvetinin artık kurulması lazım. Bu kolluk kuvvetinin tek görevi Adalet bakanlığının vereceği tutuklama görevlerini yerine getirmek olmalı. Bu kolluğun görevleri de özel olmalı. Sadece tutuklamalar yapmalı tutuklamayı yapabilmek için tutuklanacak şahsa ulaşırken her kurumun elindeki bilgileri elde edebilmeli. 


Böylece Adalet bakanlığının kendi yetkili kolluk kuvveti olacak ve tutuklamalarda bir seçeneği daha olacaktır. Az sayıda personelden oluşmalı ve sadece tutuklama tutukluyu sevk etme tutukluyu teslim alma teslim etme görevleri olmalı. Diğer kolluk ve her kurumdaki görevlilere karşı dokunulmazlığı olmalı. Tehlikeli suçlu ve kaçakları tutuklamak, mahkeme personelini korumak gibi sadece bir kaç görevi olmalı. 

Fakat diğer kolluk kuvvetlerinin görevlerini üstüne almamalı. Bütün ülkeyi kapsayan sorumluluk alanında özel tutuklamaları yapmalı. Fakat polis ve jandarma gibi özerk bir kuvvet olmalı..

NOT: Benzer teşkilatlar bazı ülkelerde vardır Amerika'daki U.S Marshall kurumu tam bu yazının kapsamına girmektedir.yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

22.10.2020
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef