Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

BİLGİSAYAR KORSANLARI GAZETECİLİĞE BAŞLARSA NE OLACAK?

Yazar by Mr. Deadpool / Takipçiler 244
26.07.2020
 1
BİLGİSAYAR KORSANLARI GAZETECİLİĞE BAŞLARSA NE OLACAK?


En temel gazetecilik kuralı: 
Bilgiyi alenileştirene kadar gizlen çünkü bilgi alenileştiğinde tehdit ortadan kalkar. (fakat Güney Amerika, ve Asya'da geçerli olmadığı görülmüştür diğerlerini korkutmak adına gazetecilere çeşitli saldırılar yapılmıştır) Dünya'da son dönemlerde bilgi alenileştikten sonra bile gazetecilerin baskı altına alındıklarına rastlanmaktadır. Gazeteciler bilgisayar korsanları gibi yer altına inerse ne olacak? yada bilgisayar korsanları gazeteciliğe başlar bilgiyi alenileştirmeye başlarlarsa ne olacak?

Gazetecilerden korkulmasının sebebi, gizli saklı işleri ifşa etmeleridir. İfşa ettikleri gizli işler birilerinin rakiplerini ezme piyasadan silmelerine yarayabilir. Her hangi bir alandaki rakiplerin arasındaki rekabetin seyrini ve sonucunu değiştirebilir.
Büyük oyunların sonucunu küçük bir bilginin yer değiştirmesi yani kamuoyuna aktarılması bir çok olayın gidişatını etkileyebilir.
Bu yüzden büyük oyunlar kuran ve yönetenler kendi medyasını da kurmaktadırlar. 

Avrupa'nın en köklü yayın kuruluşlarından bazılarının aslında özgür gazetecilik amaçlı değil karşı tarafın özgürlüğünü zedelemek için kuruldukları zaman zaman da tetiklendikleri aşikardır. Medya savaşlarının en etkili ve kıyasıya verildiği yer şüphe olmaksızın Amerika'dır. Gazete, Televizyon ve dergiler ile politikayı ve iş dünyasını hatta kurumsal olan her yeri didik didik eden medya çalışanlarının profesyonelliği karşısında yenik düşen sayısız politikacı ve iş adamı olmuştur olmaya devam etmektedir.

Günümüzde ise bilgisayar korsanlarının bilgiye erişimleri ve bilgiyi farklı bakış açıları ile yorumlayabilme eksik bilgiyi görebilme yetenekleri sebebi ile köşe yazıları ve bloglar yazmaya başladıkları görülmektedir. Bilgisayar korsanlarının işi ülkemizde sanıldığı gibi sistemlere girip para çalmak değildir sistemin kim için nasıl çalıştığını anlamak ve sistemi kendi yararına kullanmak bilgisayar korsanlığının gerçek tanımıdır. Korsanlar yeteneklerini artık medya savaşlarında kullanmaya başladılar buna emin olabilirsiniz.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

24.07.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef