Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

ŞEHİR'deki ÖRÜMCEK AĞI-3

Yazar by yaşlı kurt / Takipçiler 200
12.11.2020
 1
Şehirdeki Örümcek Ağı-3

NOT: Bu yazıda söz konusu edilen şehir Türkiye'de değildir. Anlattığım olaylar bir zamanların New York şehrinde tamamen yaşanmıştır.

Şehirdeki siyasi partileri, dernek ve sivil toplum kuruluşlarını kendi gönüllüleri değil şehrin gladyosu yönetir. Kadrolaşabildikleri her kurumda kadrolaşırlar. Kiminin kızı, kiminin gelini damadı aileden biri bir kuruma yönetici olsun diye yapılan kulisler değiştirilen pozisyonlar çıkar ve güç mücadelelerinin sonuçlarında elde edilebilecek bir makam yada mevki kendi ailesinin gücüne güç katar. Güçlü aileler ezilmezler güçleri oranında şehrin rantından rant gücünden güç kotarırlar. 


Mesele alana sahip olmak alan kontrolünde parsel sahibi olmak alanı kontrol etmektir. Şehirlerin kontrol ve idari sistemlerini ele geçirip kendi ağlarının yararına yönetmektir. Kendi ağları ise aile bağları en derin bağ olmakla birlikte siyasi, iş, sosyal alan ağları gibi daha küçük ağlarda vardır. Bu ağ şehrin alan kontrolünün ne kadarını eline alırsa diğerleri diye ayırdığı kesimi yönetir onun yaşam alanını kontrol eder hale gelir.

Protokole girmek için sivil toplum kuruluşlarında nüfuz edinip yönetimlerine gelirler aynı şekilde siyasi partilerde de yönetimlere yerleşirler bunlar sivil toplum kuruluşlarının gönüllüleri partilere gönül vermiş kimseler değillerdir oraları ele geçirme kadrolaşma nüfuz edinme gruplarıdırlar. Dernekler kurar yönetimini eline alır oradan şehrin idaresinde daha güçlü bir oyuncu olarak sahaya çıkarlar. Bazen Akan suyu seyredenler derneği gibi tuhaf talibi az olan dernekler kurup yönetirler. Güçlü olan derneklere ise sızarak en tepeye kadar çıkar ve kontrolü ele alana kadar durmazlar. Amaç sadece bir derneği bir sosyal mekanı veya işletmeyi fabrikayı kadrolaşma yöntemi ile ellerine almak değildir bu ilk aşamadır ikinci aşamada şehrin bütün organizasyonlarını işletmelerini kurumlarını sosyal mekanlarını yani giriş çıkışlarında yasak olmayan mekanlara sızmaktır. 

Spor kulüplerinin idaresinde sosyal tesislerin kendi ellerinde inşaat sektörünün kontrolünde sivil toplumdan atama yolu ile gelinen kurumların yönetimlerinde daima kadrolaşmanın temelinde şehrin alan kontrolünü ele geçirmek isteyen güç odakları yani aile tipi yapılar vardır. ilk bakışta göremezsiniz zaten asıl güçlerini görünmezlikten alırlar zırhları ise gizli bir haber alma ağlarının olmasıdır. Gençlerin sosyal alanlar ve arkadaşlık bağları üzerinden elde ettikleri kişisel bilgiler aslında örümcek ağının istihbarat mekanizmasının haber ayağını meydana getirir.

Suç dünyası ile ortaklık etmeden örümcek ağı kurulamaz. Suç dünyasındaki bazı olaylar adi suç gibi görünebilir ama ardında bir kavgadan yaralama veya öldürme olayından fazlası da olabilir örümcek ağındaki güç dengelerinin değiştirilmesi yada korunması maksatlı adi olay gibi görünen kavga,yaralama veya anlık öfke ile işlenmiş cinayetlerin ardında örümcek ağından gönderilen bir titreşim de olabilir. 

Birileri kendi oyuncularının pozisyonlarını korumak yada başkalarının oyuncularını oyun dışı bırakmak için toplumda deli, piskopat diye görülen aslında örümcek ağının gladyatörleri olan bazı kişileri olağan suçluları ve olağan şüphelileri kullanırlar.

DİPNOT: Yukarıda tarif ettiğim yapı bir zamanların New York şehrini tamamen eline geçirmiş mafia (aile) tipi örgütlerin FBI tarafından ispatlanmış işleyişidir bu konuda belgesel çekilmiştir ve bir Amerikan Başkanı 1960-1970'li yılardaki görüntüler içinde bu belgesel de tesadüfen görünmüştür.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

24.07.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef