Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

PARA KAZANINCA İYİ BESLENMİYORLAR ARABA ALIYORLAR

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 132
10.07.2018
 1
PARA KAZANINCA İYİ BESLENMİYORLAR ARABA ALIYORLAR

Para kazandığında ailesini daha iyi yaşatmak yerine araba satın alan bir kesim var. Ucuz marketlerden kalitesiz ürünlerle beslenip, kötü şartlarda yaşıyorlar ama güzel arabalar satın alıyorlar. Çocuklarının daha iyi eğitim almasını amaçlamıyorlar daha ucuz yaşatmayı amaçlıyorlar. Bu kesimin çocuklarının bie geleceği olmuyor ya suçlu bireyler haline geliyorlar yada ameliye işlerinde çalışıp asgari ücretle geçinmeye devam ediyorlar.

Bu kesimin bütün yaşam felsefesi bir araba satın almaya dayalı satın alınca kendini iyi hissediyor başarılıyım sanıyor mutlu oluyor fakat arabadan aile bireyleri pek istifade edemiyorlar. Onların kullanmalarına izin vermiyor, ayda bir iki defa misafirliğe giderken bindiriyor. Zaten misafirliğe de arabasını göstermek için gidiyor. Araba bir kaç yıl içinde değiştirilmezse model düştüğü için piyasa malı oluyor.

Modeli güncel tutmak içinse her yıl en az on bin lira daha ekleyip elindekini değiştiriyor. Arabanın vergisi yakıtı trafif cezaları derken bu kişi eğer ayda beş altı binlira kazanan biriyse evine ancak iki bin lira kadarını götürebiliyor üstünü arabasına harcamış oluyor. Bu kişiler para kazandıklarında hayatlarında arabaları dışında değişen bir şeyleri olmuyor. Daha iyi beslenmiyorlar, çocukları daha iyi eğitim almıyor, eşleri daha rahat etmiyorlar, malesef aynı sefil hayatlarına devam ediyorlar.

Göçüp gittiklerinde de arkalarında bıraktıklaır araba borçlarını ödemek için satılıyor yada çocuklar arasında pay edilerek çerez pasarına dönüşüyor. insanlar kendilerine nasıl uygun görürlerse öyle yaşarlar.

yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.07.2020
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef