Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

Düzce'nin Muhalefet Partileri ve Saadet Partisi Hakkında

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 360
21.11.2019
 1
Düzce'nin Muhalefet Partileri ve Saadet Partisi Hakkında


birinci kısım:
Saadet partisinin titreyerek kendine gelmeye çalıştığı şu son zamanlarda Düzce'nin ana muhalefet koltuğuna oturması şaşırtıcı gelmemeli. İyi parti bilindiği üzere Akp-Mhp partisinin karşısında yer alan CHP'den ana muhalefet koltuğunu almıştı daha doğrusu CHP şehrin ana muhalefet koltuğunu İyi Partiye hediye etmişti. Geçen zaman gösterdi ki İyi Parti ne kadar şehirde varlığını vurgularsa vurgulasın ne kadar reklam ve tanıtıma yatırım yaparsa yapsın emanet seçmen ile yol alıyor bir parti gelip seçmenini alıp gidebilir.


İkinci Kısım:
Şehrin gerçek bir muhalefet partisine ihtiyacı var işler yürümüyor ve muhalefet partileri işlerini gerektiği gibi yapmıyorlar. Yanlış giden işler hakkında, eksikler gedikler hakkında hiç bir çalışmaları yok. Hiç bir dosyaları yok. Gündem olmak için ota çimene tebrikler yağdırıp kutlama mesajları gönderip kendilerini sinek siklet medyada yer işgal etmekten ibaret. Parti idarecilerinin vesikalık resimlerini basında yayınlatmaktan başka işleri yok. Arkalarındaki ekipleri yok sayıyorlar kral gibi tek başlarına gündem olmak anlayışındalar.


şehirde hiç bürokrat, görevli yok sanırsın her yerde siyasi parti idarecilerinin resimleri var. Gidiyor kaldırım süpüren görevlinin yanında resim çektiriyor manşet şu "Kaldırımları Süpürttü, daşların arasındaki izmaritleri söktürdü" veya yanaşıyor bir kamyonun yanına resmini çektiriyor manşet şu "Yolu asfaltladı, yeni yol yaptırdı", şunu inceledi buna baktı.. ilk okulda ana okulunda lisede bir politikacının ne işi var gidiyorlar boy boy resimler çektirip yayınlıyorlar. Aslında hepsinin amacı şehirdeki insanları geri plana itmek silik bireyler olarak göstermek kendilerini öne çıkarmak kendi profillerini parlatmak ve insanların bilinç altlarında kendilerine bir sınıf yaratmak.. Çünkü kompleks sahibi kimseler politikada yer alıyorlar. Bu Durum değiştirilmeli.


üçüncü kısım:
Şehirde öncelikle muhalefet nedir bilen gerçekten muhalefet edecek bir partiye ihtiyaç var.. Oto çimene yorum yapıp üstüne vesikalık resmini koyup gazetede yayınlatmak muhalefet değil kompleks sahibi birinin yapabileceği bir iştir. Senin arkanda bir ekip yok mu? partide bir tek sen mi? varsın dal gibi çıkıp her yerde tek başına kendini gösteriyorsun. Ayıp değil mi? arkanda çalışan onlarca insana, partisine emek veren parasını harcayanlara. Meşhur olmak istiyorsan gel istanbul'a tutup kolundan artist ajansına götüreyim seni oralarda harcanma. Polikacı olacaksan halkı dinleyeceksin halkın içinde olacaksın yanlış işlerde araştırmanı yapıp hükumetin yakasına yapışacaksın.

Şehirdeki durum kısaca böyledir. Muhalefetin bir yaraya faydası yok. Seçimlere kadar gürültü patırtı çıkartıp vakit geçiriyorlar koltukta kalmaya gayret ediyorlar. Böyle bir muhalefet boşluğu varken saadet partisi gibi köklü bir partinin şehrin ana muhalefet koltuğuna oturması beni şaşırtmayacaktır.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

18.06.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef