Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

TAŞERON İŞÇİLER POLİTİK RANT HALİNE GELDİLER

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 172
24.10.2017
 1
TAŞERON İŞÇİLER POLİTİK RANT HALİNE GELDİLERTaşeron işçiler kadrolu olsun mu? olmasın mı? diye başlatılan çalışmaların geldiği şu noktada taşeron işçiler, politik karakterlerin oy devşirmek için gözlerine kestirdiği işçi kümeleri haline dönüştüler.Taşeron sistemin kaybedeni kim?Elbette ki işçi kaybeder düşük ücret karşılığında uzun ve zor mesai saatlerine razı gelme durumu var.Hakkını arasa yerine işe başlayacak en az iki yüz kişilik bir CV kütüğü patronun masasının üzerinde yığılı duruyor.

Taşeron sistemin kazananı kim?

Elbetteki iş veren. ucuz iş gücü çok iş prensibi ile çalıştırılan işçilerinin hiç bir garantisi yok.yarın dükkan kapandı deseler hepsi dışarda kredi borçları yüzünden ellerinde ne varsa satmak zorunda kalırlar.

Taşeron sistemi kim savunur?

Sadece iş verenler ve işçiler açısından değil birde devletin açısından bakmamız lazım.(Geçmişte) devlette kadrolu çalışanların geçmiş dönemlerde işlerini savsaklaması kanun gereği kovulma durumlarının olmaması işini yapsa bile politik sistemin etkisine maruz kalarak siyasi gruplaşmalar meydana gelmesi bu grupların daha sonra haklı grevler ve iş eylemlerine karşın bir takım haksız politik aktivitelere de meylettiği zamanlar da oldu.


bunun gibi bir çok olayın yaşanmış olması günümüz hükümetlerini korkutuyor..sanmayınki şimdiki iktidar gidip yerine gelenler taşerona iyi gözle bakacak bakmazlar bu gün işçiyi savunarak oy devşirme peşinde koşanlar yarın iktidara gelseler inanmıyorum ki işçi haklarının savunucusu olsunlar..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.07.2020
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef