Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

İSTİHBARAT DÜNYASI : Bulutsu Terör Örgütü Nedir?

Yazar by Eric Draven / Takipçiler 435
2.08.2020
 1
İSTİHBARAT DÜNYASI : Bulutsu Terör Örgütü Nedir?

Terör örgütlerinin idarecileri ve habercileri arasında gezinerek onlara sahadaki durumu ve gerçek zamanlı aktiviteleri bildiren ani operasyon talep eden bilgi sağlayan;

Fakat sıradan vatandaşlık tanımının asla dışına çıkmayan, sosyal alandan toplumun hedef kısmına baskı kuracak bilgi toplayan, onların arasında ayrımcılık çıkartarak temsilcileri oldukları topluluklara karşı zayıflatan toplum arasında hayalet tipi bulutsu terör faaliyetleri yapanları tanımlar.

Bunlar esasen hiç bir terör örgütünün üyesi değillerdir. Fakat temsil ettikleri toplulukların sosyal alandaki ve toplum içindeki sıradan şahsiyetler görünümlü askerleri olarak aktivitelerini sürdürürler. Toplumun ve hükumetlerin sahip olduğu her alana, kurum ve kuruluşlara, özel işletmelere nüfuslarını sokarlar veya nüfus edinirler, göstermelik arkadaşlık bağları oluşturur ve bu bağları bulutsu örgütlerine çalıştırırlar.

Terör örgütleri ile gerçek bağları bulunmaz. Fakat kimin kim olduğunun bilindiği bir bulut meydana getirirler ve herkes o bulutu üst örgüt olarak geliştirir.

Örneğin bir kabilenin,ailenin,iş gruplarının,sosyal grupların,siyasi grupların toplum içindeki aktif bireyleri, sosyal alanlarda, iş yerlerinde, politik grupların içinde duyup gördüklerini kendi aile bağlarından olan ilgili kişilere aktarır ailesinden ileri gelenlerinden oluşan bir kısım kişiler de bulutsu yapıya ellerindeki yeni bilgiyi aktarırlar daha doğrusu bulutsu yapının içindeki müttefiklerine aktarır birlikte yürüttükleri operasyonlarını geliştirirler. Aslında müttefiklerin her biri başka alanlarda ve operasyonlarda başka müttefiklik ağlarına da sahiplerdir. Bulutsu yapının mensubu olan diğer ailesel bağlar veya herhangi bir amaçla bir araya gelmiş gruplar bulutsu yapıyı bu aktarımlar ile sürekli geliştirirler. Bulutsu yapı sayesinde şehirlerin her noktasını kontrol eden büyük bir organizasyon meydana getirmiş olurlar. 

Bu organizasyona katılım diye bir şey söz konusu değildir. Aileden bir önceki birey bu yapılar içinde bağlantılara sahip ise çocuklarını da dahil eder. Yeni nesilden bir temsilcisini de ağa dahil edip elini güçlendirir. Yapıya bilgi taşıyan ondan bilgi alan, kendi veya mensup olduğu topluluğun yararına ondan yararlanan kimseler bulutsu terör örgütlerini meydana getirirler. istemedikleri bir yöneticiyi, işletme yada kurumsal idareciyi, her hangi bir dükkan sahibini veya fabrika patronlarını yerel politikacıları etkilemek manipüle etmek, baskı altına alıp kullanmak gerekirse yerlerine geçmek iflasa sürüklemek veya kendi yararlarına olanlara destek vermek gibi ispatı zor operasyonlar yapan zihinsel ağlar üzerinde varlığını sürdüren bu yapıya bulutsu terör örgütü denilmektedir.

Bu ağa en çok gençlerin bilgi taşıdığı bilinmektedir çünkü bilgileri genellikle sosyal ilişkilerden ve iş arkadaşlıklarından elde edilmektedir ve gençler bu konuda oldukça geniş imkanlara sahipler. Bilgiler ise şehirleri idare ederken anlık meydana gelen verilerden oluşur. gerçek istihbarat verileri değildir ve bir yerde kaydedilmez. Bulutsu yapının fiziksel hafızası yoktur ağa bağlı kişilerin meydana getirdiği kalıtımsal bir kurumsal hafıza meydana gelmiştir.

Birbirlerini sık ziyaret eden iş adamları, arkadaşlar, politik kimlikli kimseler arasında yapılan sohbetlerde bilgi aktarımları gerçekleşir. Yeni gelen bilgiler bütün ağa yayılır. Ağ şehrin idaresini anlık etkiler anlık müdahale eder. Bu ağdaki en tehlikeli yapı ise gladyovari bir tarzı olan tehdit şantaj, cinayet yaralama gibi olaylara varan operasyonlardır. Bu yapı ise bulutsunun görünmeyen askerleridir. Bir çok göçmen ailelerin bir arada yaşadığı ülkelerde(Amerika,Fransa,Güney Amerika,Afrika) ve şehirlere bu askerler mafya, çete, bir araya gelmiş kavgacılar görüntüsünde olurlar fakat esasen kendi aile veya sülalelerinin piyadeleridirler.
Amerika,italya, Japonya,Çin mafya aileleri gibi.

Eğer bir ülkeden veya şehirden söz ediyor olsaydık bulutsu yapıyı şöyle ifade ederdik : "korteks" şehrin korteks katmanı olarak ifade ederdik. işte bu korteks bir ülkeyi şehirler üzerinden bu şekilde avuçlarında tutabiliyor. 

 Bulutsu terör örgütleri istihbarat örgütlerini bile tedirgin edebilen yapılardır.Çünkü sahayı kontrol etmek amacındadırlar ve istihbarat örgütleri ile bu manada rekabet halindedirler. Bu nedenle organize suç kapsamında ele alınarak üstlerine gidilmektedir.
 Bulutsu terör örgütleri tanımı, Amerika'daki 1950-2000 yılları arasındaki organize suçla uzun süren ve halen devam eden mücadele çalışmalarında ortaya çıkmıştır.

 Eski Amerika'da FBI'in ilk yıllarından 30 yıl kadar sonraya uzanan organize suçla mücadelede, şoförler cemiyetlerinden, ayakkabı üreticileri derneklerine kadar sendikalardan kredi sistemlerine politikadan medyaya kadar her alanı kontrol eden bütün ülkeye yayılmış daha önce fark edilmemiş bir ağ ortaya çıkarıldı ve bu ağ zamanla tanımlandı.

 FBI idarecileri bu ağı şöyle açıkladılar "beyler karşımızda bulutsu bir örgüt var ve mafya görünümü altında esasen tam bir terör örgütü, şehirdeki sıradan görünümlü kundaklamaların cinayetlerin hatta kavgaların ardında bu örgüt var. Haraç,tehdit şantaj, işletmelerin el değiştirmesi, sendika ve derneklerin yöneticilerinin, politikacıların manipüle edilmeleri, değiştirilmeleri, desteklenmeleri gibi daha bir sürü ispatı zor operasyonları sıradan bireysel suçlar gibi gösterebiliyorlar hatta bir çoğundan kaçabiliyorlar bir çoğu hakkında şikayetçi olan bile çıkmıyor. 

 Örneğin bir kafede oturan gençler dikkatimizi çekmeyebilir zaten genellikle amaçları dikkat çekmeyen yöntemlerle şehri idare etmektir. Ama bu gençlerin hangi sendika veya politik grubun etkili konumdaki üyelerin çocukları olduklarını bilirseniz hatta bunlar bir birilerine rakipler ise ama bir arada sohbet ediyorlarsa aslında o bir sohbet değil muhtemelen bir operasyon toplantısıdır. Bir pazarlık neticesinde kendi yöneticilerini değiştirme etkisizleştirme veya aktif edilecek yeni oyuncuları konuşuyor olabilirler daha da ilginç olanı bu gençler aslında kendi babalarının amcalarının görevlendirdiği askerler olabilirler kendileri perde arkasında kalıp oyuna devam ederlerken sıradan görünümlü piyadelerini sıradan görünümlü sosyal aktiviteler ile göreve göndermiş olabilirler işte biz buna mafya ailesi diyoruz ve bu mafya ailelerinin, gruplarının meydana getirdiği ağa bulutsu terör örgütü diyoruz" 

 FBI halen bu yapılar ile mücadele etmektedir.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

09.12.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef