Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

UZAY BOŞLUĞUNDA HAYAT OLABİLİR

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 295
3.04.2021
 1
UZAY BOŞLUĞUNDA HAYAT OLABİLİR

Makale ne hakkında? Uzayda yaşam varsa nerede olabilir sorusuna farklı bir bakış açısı ile teorik cevap aramakta.

Özet: Uzayda yaşam mutlaka var fakat gezegenler yerine Nebula formunda olabilir. Henüz yaşam kendini inşa edecek bir gezegen bulamamış olabilir.


Kısım 1:

UZAYDA HAREKET HALİNDE HAYAT VAR

Hayat; yaşam yada canlı değildir.. Uzayda nanometrik boyutta hayat oluşum biçiminde var. Öncelikle hayatın başlangıcını bilmeliyiz. Moleküler yapıların kendinden sonraki yapıları meydana getirmeden önceki halinden bahsetmeliyiz. Görünmeyen bulut olarak zihnimizde yer edersek daha kolay anlayabiliriz.

Hayat, canlıları var eden malzemenin gözle görülemeyecek ölçekte bulut halinde uzayda yol almakta. Kütle çekim alanlarındaki enerjileri kullanarak yolculuk ediyor eğer Dünya gibi yaşama elverişli olan bir gezegenin kütle çekimine girebilirse görülemeyen madde altı bulut tıpkı ormanların yağmuru çekmesi gibi Dünya ve benzeri gezegen tarafından çekiliyor aslında emiliyor.

Dünya ve benzeri gezegenin yüzeyine inen madde bulutu alt tabakadan itibaren üste doğru gezegenin yaşamını oluşturuyor. Çünkü hayat yaşamı oluşturan ortamın kendisidir. 
Yaşamın oluşturulması için gereken malzemeyi taşıyan hayat bulutu  uzayda gezinti halinde.. bu konu daha önce hiç dile getirilmediği için anlaşılması zor olabilir. Ama uzayda gezinti halinde görülemeyen madde altı bir hayat bulutu olduğunu hayal edelim..

uygun ortam bulduğunda yaşamı inşa ediyor.. Çünkü bulut yaşamın ihtiyacı olan malzemeyi moleküler boyutlarda ihtiva ediyor.Kısım 2:

VARSAYIMLAR

Dünya gibi bir gezegene hayat vermek yerine hayatı taşımak açısından bakılması lazım. Bu açıdan bakarsanız Dünya gezegeninde hayatın var olabilmesi için her elementin maddenin atomize boyutlarda uzaydan gezegenin kütle çekimi tarafından toplandığı sonucunu buluruz. 

Bana göre Dünya'nın kendisi üzerine hayatı topladı ama hayat uzayda atomik boyutlarda yörüngeden yörüngeye kütle çekim alanlarından kütle çekim alanlarına gezinmekteydi. 

Yani suyu ele alırsak suyu oluşturma işlemi ve gereken malzeme Dünya'ya gelmedi Dünya onu kendine çekti ama başka gezegenler yapamadılar onlar için su henüz hamdı ve oluşma sürecinde eksikleri vardı ama Dünya suyun oluşması suyun moleküler boyutlarda gezegenlerden yörüngeler aracılığı ile kütle çekim sayesinde Dünya'ya gelebildi.

Eğer Dünya suyu oluşturamasaydı örneğin Mars'tan ister su ister moleküler yapıda gelen maddeler Dünya tarafından su halinde depolanamasaydı bir sonraki gezegene ulaşana kadar su,  madde boyutunda uzayda gezinmeye devam edecekti. Ta ki bir gezegen tarafından emilene kadar..ve yaşam o gezegende var olacaktı.

Dünyayı özel yapan şey su değil suyu depolayacak özelliklere gelmiş olmasıydı. Uzaydaki büyün su moleküllerini Dünya emip hapsetmediyse o halde yaşam çok yakınlarda bir yerde var. Su formunda olması gerekmez Dünya'nın su depolamadan önceki haline bakmamız gerekli böylece suyun üzerine konacağı gezegeni bilebileceğiz. Oraya sudan önce gidersek bize bir Nuh'un gemisi gerekecek.... çünkü su dan önce oradaydık yada az miktarda su olduğu erken zamanda orada olacağız ve ana kaynak gök yüzünden şelale gibi dökülecektir.


Kısım 3:

TEORİ

Uzayda hayat bulutunu tespit edebilirsek belki onu bir gezegene doğru sürebiliriz belki de bir gezegeni bulutsu madde altı kümesini çekmesi için yapılandırabiliriz Uzay'da hayatı bildiğimiz formlarda aramak bir hata değildi bilim ancak buna yeterliydi şimdi Dünya biliminden evren bilimine geçiş için son aşamadayız.. hayatı aramak yerine başlamasına katkıda  bulunabiliriz.


Kısım 4:

ANA FİKRİMİZ ŞUYDU

Hayatı değil yaşamı aradık, boşlukta değil gezegenlerde aradık, bulutsu görünmez formlarda değil bildiğimiz yaşam biçiminde aradık fakat gözden kaçırdığımız şey hayatın gezgin bir varlık olmasıydı kendine uygun ortam bulduğu gezegenler aradığı ihtimalini hiç düşünmedik..

yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

09.12.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef