Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

AMERİKA KITA DEVLETİ HALİNE DÖNÜŞEBİLİR

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 231
22.04.2021
 1
AMERİKA KITA DEVLETİ HALİNE DÖNÜŞEBİLİR


Bu Makale: Amerika'nın Güney, Orta ve Kuzey Amerika devletlerini bir araya toplayarak Birleşik Kıta Amerika'sı Devletlerini kurabilir mi sorusuna yanıt aramaktadır. 

Özet: Amerika Kıta devleti haline gelerek, Kuzey Güney ve Orta Amerika ülkelerini sömürmek baskı altında tutmak yerine donatıp geliştirerek kendine bağlar yada müttefik edinirse Dünya'nın kalan kısmını birlikte yönetirler.


Birleşik bir kıta Amerika'sı baskın Dünya devleti olur herkesi baskısı altına alır. Güney ve orta Amerika ülkeleri yakından izlenmeli hepsi ile derin ilişkiler kurulmalı. Güney ve orta Amerika oyuna katılırsa Dünya'nın bu tarafında kimse güvende olmaz. Dünya'nın bu tarafı açlık ve sefalete sürüklenir.

Güney ve Orta Amerika ülkelerinin hepsi savaşçı hepsi iyi çiftçi hepsi zeki halklar hepsi işleri elinden alınmadığında çok iyi üreticiler ve ticareti de biliyorlar. Eğer Amerika Birleşik Devletleri onları zayıflatmak baskı altında tutmak yerine donatıp müttefik olarak yanına alırsa yeni bir Dünya'dan söz ediyor olacağız. O yeni Dünya'da işçi olarak bile yaşama şansımız kalmayabilir. 

Bildiğimiz sağlam sandığımız en güvendiğimiz sistemler birer birer çöker çürürler Dünya'nın bu tarafındaki her şey sömürülebilir kimse kendini Atlantiğin ötesindne gelen bir düşmana karşı savunabilecek durumda değil. Üstelik bütün üretim tesisleri ve bilgi avrupa tarafında ve her geçen gün Kıta Amerikasına kayıyor.


 Uyuşturucu yetiştiriciliğini alıp teknoloji üretim tesislerini Güney Amerika ülkelerine verebilirler. Güney Amerika'da nüfus edinmeliydik. Uzun zaman önce bunu dile getirmiştim. Güney Amerika bir cennet ve en son tükenecek olan kaynaklar orada yatıyor.


 Güney Amerika, Orta Amerika ve Kuzey Amerika; birlik olurlarsa yeni bir Dünya kurulur Avrupa önemini kaybeder. Amerika kıta devleti olursa Dünya'yı yönetir. Nato' nun sadece Amerika'nın bir silahı olduğunu ve istediğinde kolayca elinden bırakabileceğini yeni silahı olarak Kıta devleti olan Amerika'yı inşa edebileceğini görmeliyiz.


Güney Amerika ülkeleri ilk önce kendilerini sömürenlere karşı politika geliştirir. Avrupa ülkelerinden ilk zararı ispanya, portekiz, Fransa, italya, ingiltere gibi ülkeler göreceklerdir. Hepsi aralarını iyi tutmak için yönlerini tamamen kıta Amerika'sına dönecekler sırtlarını Asya ve Afrika'ya çevirmek zorunda kalacaklardır.

Bütün ticari fırsatları üretim tesislerini Güney ve Orta Amerika ülkeleri çekeceklerdir. insan gücü ve istikrarlı üretim sahaları için daha iyi toprak ve nüfus Dünya'nın kalan kısmında günden güne de azalmaktadır.

Asya, Avrupa, Ortadoğu Yeni Tehdide hazır olmalı Kıta Amerika'sı kurulabilir. Zaten bütün izler takip edildiğinde su kendi yolunu buluyor ve Amerika Birleşik Devletlerini o yöne sürüyor. Güney ve Orta Amerika devletleri Kuzey Amerika tarafından yapılandırılırsa Afrika ve Asya devletleri Avrupa'yı baskı altına almaya kalkışırlar Avrupa daha çok Amerika bağımlısı olur yada kendi ordusunu kurar ama yine de güvende olmaz.

Asya ve Afrika ülkeleri Avrupa'ya karşı birliktelikler meydana getirmeye başlarlar önümüzdeki 100 yıl Avrupa kendini güvende tutma politikası güdecektir. Amerika ise kendi topraklarını yapılandırarak küresel bir devlet modeline geçecektir.


Avrupa ve Amerika kıtasal devlet konseptlerini her an hayata geçirebilirler. Dünya'nın sorunlu bölgeleri içinden edindikleri dostlarını ön cepheyi tutmak için kullanarak kendileri Atlantik civarına çekilip güvenli saha oluşturabilirler. Avrupa'da en organize ordu Fransa'da bulunuyor. Diğerlerine karşı ordu üstünlüğüne sahip bu avantajını Kıta devleti pozisyonuna her geçen gün daha çok yaklaşan Amerika ile birliktelik şeklinde değerlendirebilir.

Laftan başka bir şey üretmeyen ülkelerin artık yeni Dünya'da bir şansları olması zor. Ya birilerinin taşeronu olarak çalışacaklardır yada bölge devletleri ile didişerek kendi şanslarını yaratmaya girişeceklerdir. Onlar için iki türlüsü de zor olacaktır.

 Teknoloji, bilim kimlerdeyse nefesini diğerlerinin ensesinde hissettirecektir. Bilim, Teknoloji ve Çevrecilik bir süper gücün olmazsa olmaz silahları konumuna gelmiş durumda. Dünya perde arkasında çoktan değişti.. Sadece sunum kısmı kaldı.yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

09.12.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef