Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

SEVİLLA ÜNİVERSİTESİNİN sözde EGE HARİTASI RUS GEMİLERİNİ'de KISITLAR NİTELİKTE

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 189
7.09.2020
 1
SEVİLLA ÜNİVERSİTESİNİN sözde EGE HARİTASI RUS GEMİLERİNİ'de KISITLAR NİTELİKTE

NOT: Elbette ki bizi asıl ilgilendiren Rusya veya başka bir ülke değil kendi ülkemiz olduğu için Türkiye'nin zararına olan Seville haritasının kabulü mümkün değil. Harita olarak bile kabul edilmesi bence mümkün değil. Bir bahane ile Ege denizini Nato ülkelerinin envanterine almaya çalışan Avrupa'lı devletlerin öne sürdükleri bir bahane olarak yorumluyorum. Ege denizindeki kargaşada Türkiye tamamen haklıdır.Buna hiç bir şüphe yok. Bu sözde haritanın bir hedefinin de Rusya olduğunu düşünüyorum. 

Son haftalarda Ege denizinde Yunanistan ve Türkiye arasında bir kargaşa yaşanıyor. Dolaylı olarak kargaşaya Fransa'da katılıyor. ilk bakışta görünen şey Türkiye ve Yunanistan arasındaki ezeli rekabetin yeniden canlanması ve Fransa'nın Yunanistan'a destek için bölgeye savaş gemisi göndermesi gibi görünüyor. Fakat aylardır karadeniz'de devam eden Avrupa ve Amerikan savaş uçaklarının Rus savaş uçakları ile karşı karşıya gelmelerine, Karadeniz'deki NATO tatbikatlarını da görüş açımıza aldığımızda olayın Avrupa, Amerika ve Rusya arasındaki bir kargaşanın sadece Yunanistan ve Türkiye arasındaymış gibi göründüğü şüphesine düşebiliriz.

Tam bu noktada, Venezuela'da ki Rus askeri aktiviteleri NORAD hava sahası yakınlarında periyodik olarak uçan Rus nükleer bombardıman uçakları, Libya ve Suriye'de Avrupa ve Amerika'nın askeri politikalarına Rusya'nın müdahalede bulunduğunu da görüş açımıza aldığımızda Ege denizindeki kargaşanın sadece Yunanistan ve Türkiye arasında cereyan eden bir kargaşadan daha fazlası olduğunu fark edebiliyoruz. 

Yani Rusya ile NATO ülkeleri arasındaki bir kargaşanın Yunanistan ve Türkiye arasındaki kargaşa ile paralel yürütüldüğü izlenimi ediniyoruz. Rus bürokratlarda aynı izlenimi ediniyor olmalılar ki havada ve denizde savunma pozisyonlarını düzenliyorlar. Önümüzdeki günlerde Rus deniz ve hava silah sistemlerinin Ege'ye odaklı bir plana göre yeniden konuşlandırılacaklarını sanıyorum. 

Konu başlığımıza gelirsek, Seville üniversitesine yaptırılan harita çalışmasında Ege denizinin tamamen Yunanistan'a ait gösterilmesine daha derin bir görüş açısı ile bakıldığında Avrupa hükumetlerinin planlarının sadece Ege'de Türkiye deniz sahası ile alakalı kalmadığını anlıyoruz. Bu harita hayata geçirilmiş olduğunu bir an gözümüzde canlandıralım o zaman, Rus gemileri Ege denizinden geçiş yapacakları zaman Türkiye sularından yada uluslar arası sulardan değil Yunanistan deniz denetim alanından geçiş yapmak zorunda kalacaklardır.Dolayısı ile Türkiye ve Rusya birlikte zarara uğratılmış olacaktır.

 Rus savaş gemileri Ege denizine girdikleri andan çıktıkları ana kadar denizden Yunanistan deniz kuvvetlerinin, havadan da yine Yunanistan hava kuvvetlerinin denetimi ve gözetimine tabi geçiş yapacaklar. Dolayısı ile aslında NATO topraklarından geçen bir tünele girmiş gibi olacaklar. 

Seville üniversitesinin fiyasko niteliğindeki sözde haritasının tam manası Rus ve Türk savaş gemilerine Ege üzerinden geçişlerde gerektiğinde karadeniz'i kapatmak başka zamanlarda ise Karadeniz'e giriş çıkışları denetim altına almak yatıyor olabileceğini düşünüyorum. Kısacası Seville üniversitesinin sözde haritası Türkiye kadar Rusya içinde hayati bir öneme sahip. Bu şekilde değerlendirildiğinde Rusya'nın Türkiye'nin yanında yer almasının kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Çünkü bana göre Ege denizindeki hedeflerden biri Türkiye ikincisi ise doğrudan Rusya'dır.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

24.07.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef