Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

UÇAK GEMİSİ UZAK DENİZLERDEKİ POLİTİKALAR SEBEBİ İLE ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇ

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 182
19.09.2020
 1
UÇAK GEMİSİ UZAK DENİZLERDEKİ POLİTİKALAR SEBEBİ İLE ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇ

Türkiye'nin uçak gemisi sahibi olması geçmişte belki sadece askeri bir envanter meydana getirirdi. Fakat bu gün Türkiye açısından uçak gemisi sadece askeri bir envanterden bir silahtan çok daha öte politik bir kart diplomatik ikna kabiliyeti manasına gelmektedir. Uzak denizlerde var olmak artık çok daha önemli. Birliktelikler yaptığınız ülkeleri kimi zaman desteklemek kimi zaman ikna etmek kimi zaman kendiniz için taktik amaçlı kullanmak için bir yada daha fazla uçak geminizin olması eşsiz kazanımlar elde etmeniz demektir.

Dış politikalarınızı artık uçak geminizin bulunduğu konuma, geminizin radar yarı çapına vuruş gücünün kapasitesine hatta izleme gözetleme sistemlerinin yeteneklerine oranla uzak denizlere ve ülkelere taşımanız demektir. Her hangi bir ülkeye daha yakın olmanız demektir. Denizlerde bir mülkünüz olduğu anlamına gelir. Türkiye'nin sadece kendi sınırları içinden dışarıya hitap etmesi yerine artık denizlerdeki mülkünden de politika yürütebiliyor olması demektir.

Bir uçak gemisi farklı ülkeler için farklı anlamlar taşıyabilir. Türkiye için bir yada daha fazla uçak gemisi özgürlüğün güçlendiği, donanmanın savunma açısından daha fazla şey ifade etmesi ve bazı imkansızlıklar sebebi ile yürütülemeyen stratejilerin artık yürütülebilmesi demektir. Taktik bir güç demektir. Uçak gemisi Türkiye açısından diğer ülkelere ifade ettiğinden daha fazla bir anlam ifade etmektedir. Daha etkin bir iç ve dış politika yürütebilmek için donanmanın gücü çok önemli bir rol oynar. Bütün güçlü ülkelere baktığınızda donanmalarını güçlendirdiklerini görürsünüz. Donanmalarından büyük bir güç alan dış politika izlediklerini görürsünüz.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

24.07.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef