Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

SAVAŞA GİRİŞMEDEN HİÇ KİMSE KESİN OLARAK DÜŞMAN DEĞİLDİR

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 66
18.10.2020
 1
SAVAŞA GİRİŞMEDEN HİÇ KİMSE KESİN OLARAK DÜŞMAN DEĞİLDİR

Dünya'da savaşa girişmeden hiç kimse hiç kimse ile düşman değildir. Düşmanlık yapan olursa birlikte kaybederler. Savaşa tutuşmadığınız hiç bir devlet ile düşmanlığınızı netleştirmemelisiniz. Savaşta bile mutlaka bir diyalog kanalı oluşturmanız gerekir.

 Dünya savaşlar tarihinde birinci ve ikinci dünya savaşları savaş tarihinde olmayan veriler ürettiler bundan sonraki savaşların önceden planlanabilmesi hamlelerin önceden tasarlanabilmesini bu iki savaşa borçluyuz.

Birinci ve ikinci dünya savaşını çok iyi öğrenmemiz gerekir ne meslek ne iş yaparsak yapalım isterseniz sanayide kaportacı olun isterseniz tavuk dönerci isterseniz general doktor çiftçi olun  bu iki savaşı öğrenmediyseniz kendi yolunuzu ya çizerken yada yürürken sendelersiniz varış noktanızı bilmeden yürürsünüz.

Birinci ve ikinci dünya savaşına sadece silah çatışma sahnelerini anlamaya odaklanılmaması lazım. Bu savaşlarda makineleşme sanayileşme makinelerin gelişimi otomotiv uçak tencere tava pencere kapı su gıda deniz hava kara yolları meteoroloji hastane tedavi giyim açlık sefalet ticaret inşaat yapımı bilim olaylarını irdelememiz gerekir. 

Politik askeri sivil fikirlerin çatışmaları gibi olayların da felsefi olarak anlaşılması gerekir. Savaşın bütün katılımcılarını anlamamız gerekir içinde bulundukları durumu neden saldırdılar işgal ettikleri yerleri neden işgal ettiler işgale uğrayan ülkenin insanları direnişi nasıl yaptılar bu olayların bütününü öğrenmeden ne içinde bulunduğumuz ortamı nede geleceği planlamakta ve anlamakta eksik kalırız.

Birinci ve ikinci dünya savaşlarının biraz öncesini de bilirsek çok daha derin bilgilere sahip oluruz. Bu savaşlardaki planlama strateji bilim politik diplomatik olayları anlamamız geleceğimizi çok daha detaylı planlamamıza yardımcı olacaktır.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

04.12.2020
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef