Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

KARADELİKLERİN MERKEZİNDE HİÇLİK DEĞİL SÜPER CİSİM OLABİLİR

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 39
2.12.2020
 1
KARADELİKLERİN MERKEZİNDE HİÇLİK DEĞİL SÜPER CİSİM OLABİLİR

Karadeliklerin merkezinde boşluk ,hiçlik, uzay girdabı yerine süper cisim olabilir. Işıktan hızlı dönen ışık fotonlarını üstünden çevresine aktaran bu yüzden kendisi aydınlanamayan süper bir cisim olabilir. Bu güne kadar kara deliklerin merkezleri hakkındaki teoriler belki de birer yanlış yorumlardan ibaretlerdi. Bilgiyi nasıl yorumlayacağını bilemeyenler tarafından ortaya atılmış teoriler karşısında artık süper cisim teorisi var.

Işığın üzerine düştüğünde aydınlanmamasını, ışıktan hızlı dönmesine ve ışığın hızla başka bir alana taşınmasına neden olan kendi çevresindeki dönüş hızı ile açıklayabiliriz. Işıktan çok daha hızlı döndüğü için ışığın düştüğü noktası ışığın bize yansıması arasında bir kayıp alan hızı meydana getiriyor olabilir. Bunu şöyle modelleyebiliriz. Bir futbol topuna ışığı tutarsak onu görebiliriz ama eğer futbol topu ışığın bir kaç kat hızında dönüyor olsaydı ışık üzerine düştüğünde şöyle bir durum meydana gelirdi.

Futbol topunun ışığa maruz kalan bölgesi top ışıkta hızlı döndüğü için başka yöne kayardı ve ışık geriye yansımak yerine soğurulmuş yani dağılmış olur ve geriye yansımaz cisim görünmez yani kara bir kütle haline gelirdi. Eğer dijital olarak modelleyebilseydik bu teoriyi anlatmak daha kolay olabilirdi.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.01.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef