Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

YAPAY ZEKA ile HUKUKİ KARARLAR

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 242
21.02.2019 23:12:06
 1

YAPAY ZEKA ile HUKUKİ KARARLAR

Yapay zeka sağlık alanında doğru kararlar verebilir çünkü canlı bedeni yaratışı gereği doğru cevaplar verir. Yapay zeka canlı bedeninden gelen doğru cevapları analiz ederek doğru sonuçlar üretebilir.

fakat aynı şeyi hukuki kararlar verirken kolayca yapamaz. Suçlular genellikle doğru cevaplar vermezler. verilen cevapların doğru olup olmadığını anlayacak yapay zeka tam olarak yapay zekadır. Yani son yıllarda Türkiye'de sözü edilen yapay zeka ile sadece gelişmiş programlar kast edilmektedir. Oysa yapay zeka yukarıda bahsettiği gibi hukuki kararlar verebilecek şekilde olursa gerçek bir yapay zekadır.

karşı sistemden gelen cevapların doğruluğunu yanlışlığını ayırd edemeyen programlandığı şekliyle karar veren yazılım yapay zekanın bir örneği değildir. Zeka yerine karar algoritması demek daha doğrudur. Günümüzde yazılımlar üretilirken bir çok karar yapıları oluşturulur bu karar yapıları basit if else bloklarıdır veya swith case yapılarıdır. Yapay zekadan bahsediyorsak kendi algoritmasını değiştirebilen bir yazılımdan bahsetmeliyiz.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.08.2020
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef