Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

GENÇLİĞİN NESİ EKSİK? Parası ( 18+ )

Yazar by Mr. Deadpool / Takipçiler 322
23.05.2018
 2
GENÇLİĞİN NESİ EKSİK? Parası ( 18+ )

Üç kuruş denkleştirip sinemaya gidemeyen bir gençliğin marsa gitme ihtimali nedir? Hemen söyleyim sikimle götüm arasındaki fark kadardır uzun sivri yada geniş yuvarlaklar. Gençliğin harçlığı bol olsa kesin bir çoğu yoldan çıkar ama bir asgari ücret kadar eline para geçse fenamı olur? yooo. deyyus git çalış o halde eline asgari ücret geçsin..

Diyelim deyyo gitti çalıştı ay sonu asgari ücreti kaptı cüzdana koydu evin yolunu tuttu. Artık eli ekmek tutar olmuş ya aklı başka işlemeye başladı mağazanın önünden geçerken bakmadığı vitrine gözü takıldı oda ne yırtık pırtık blue jean üstüne jilet gibi beyaz gömlek altına parıl parıl deri ayakkabı alıp çıktı ahaaaa... kuaföre gitmeden saçı başı toplatmadan bunlar giyilir mi? giyersinde emanet gibi olur. deyyo mahalle berberine giderim diye düşündü ama tam o sırada istediği modeli tarif ederken enseye şaplağı yeme ihtimalini düşündü öyle ya mahallenin berberi ibnemisin oğlum iş seni bozmuş demezmi der yavşaktır berber Niko. iyisimi caddenin kıyısındaki gençlerin yerine gideyim der gider harbiden ibne traşı yaptırıp çıkar eve gelir sabaha kadar anne baba ezerler deyyoyu.

Sabah olur işe döner aryık isyandadır yediği dayakların acısı onu daha da hırslandırmıştır asgari ücret cepte de,artık toplu taşıma parasını yemek parasını evden vermezler koşa koşada gidilcek mesafe değil hade bakalım ücretin beşte biri toplu taşımada eridi öğlen sandviç ile geçiştirdik akşam eve gelince elektrik su doğalgaz faturalarına kiraya katkı payı istendi verdik,sabah çıkarken ekmek siparişi verildi manavdan biber sebze istendi hepsi akşama gelirken alındı mutfağa bırakıldı.

tam kafayı yastığam koyup uyuyacakken acaba kaç param kaldı diye cüzdana sarıldı sadece ay sonuna kadar öğlen sandviç parası kalmış ahaa siki tuttuk ya Belinda gelirde maaşı ıslatalım derse ya Sıska Poly geçen ay yemekler bendendi bu ay senden derse.. böyle maaşın amına koyayım daha dördüncü gün fidan eğildi. Oysa maaşı eline aldığında fidan dimdikti,caddede saplanacak çukur peşindeydi. yani gençlik size tavsiyem çok takılmayın maaşa filan özgürlük icraatta yani icat edeceksin fikir üreteceksin ekip çalışması yapacaksın arkadaş çevrenle beraber eğileceksin bi takım olaylara.


yorumlar
64x64

Mr. Deadpool

16.05.2018
Eminim Söveceksiniz.... nerden mi? biliyorum. ben olsaydım söverdim...
64x64

Mr. Deadpool

16.05.2018
bir süre buralarda takılacağım.. takip eden olmazsa takıp sepetimi koluma doğruca spor salonuna...
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef