Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder
duzceinfo.org yükleniyor....
this is AndromedaSOFT ©

TEHLİKELİ ANTİKALAR

Yazar by indiana jones / Takipçiler 359
31.12.2019
 1
TEHLİKELİ ANTİKALAR

Antika sektörü üzerinden kara para transferi ve karanlık operasyon finansmanları nasıl yapılıyor.

Sistem basit şekilde işliyor. Bir antikacı veya antika eşya satışında uzmanlaşmış kirli işler yapacak biri bulunuyor veya üretiliyor. Bu oyuncunun tek işlevi müzayedelerdeki bazı satışlara katılmak satın alımlar veya satışlar yapmak satıştan elde edilen parayı perde arkasındaki sahiplerinin hesabına aktarmak veya perde arkasındaki sahiplerinden gelen parayı satın alımlarda kullanmak.

İşin can alıcı noktası şu satılan veya satın alınan sanat eseri,antika veya kıymetli eşyanın gerçekte bir değerinin olmaması veya satışa sunulan fiyatın çok altında bir değerinin olmasıdır. diyelim bir pinpon topu beyzbol topu yada bir oyuncunun resimli kartı satışa sunulmuş olsun eğer satışa sunan tarafa para aktarılacak ise bu materyallerin fiyatı bir lira ise müzayede satışında fiyat milyon liraya varabilir. Yada tam tersi bir yere para aktarılacak ise satan tarafın elindeki eser bir lira ise milyon liraya varan fiyat ödenir ödenen milyon lira eser sahibi üzerinden perde arkasındaki kişi veya gruplara aktarılır.

Antikalar üzerinden milyon dolarlar ile finanse edilen karanlık operasyonlarda kullanılan para aslında ilgili dünyada çok düşük bir miktardır. Başka yollar ile de bu transferler yapılmaktadır örneğin değeri 200 bin dolar olan bir villayı 10 milyon dolara satıldığını duyarsanız parayı ödeyen taraf karanlık bir hizmet almış parayı kasasına koyan taraf ise karanlık bir hizmet vermiş olabilir.

NOT: Gerçek Antikacılar, Kolleksiyoncular, Tarihi Eser meraklıları bu yazının kapsamı dışındadır..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

09.12.2021
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef